Współpraca z firmami

    1 2 9

    Ogólnopolski finał konkursu Young Car Mechanic, organizowanego przez Inter Cars, odbył się 20 kwietnia w Centrum Szkoleniowym spółki. Udział w nim wzięło 10 uczniów, którzy z najlepszymi wynikami przeszli pierwsze dwa etapy konkursu online z użyciem specjalnej gry „Car Mechanic Simulator”. Naszą szkołę reprezentowało aż dwóch zawodników Bartosz Cichocki i Wojciech Wyszkowski. Bartosz zajął II miejsce i tym samym dostał się do etapu międzynarodowego.

     Od 15 maja w Warszawie tegoroczny maturzysta Bartosz Cichocki uczestniczył wraz z opiekunem panem Mirosławem Majewskim w finale Międzynarodowego konkursu "Young Car Mechanic Competition". Organizator firma Inter Cars finalistom oraz ich opiekunom z Łotwi, Litwy i Polski zorganizowała pięciodniową wycieczkę.

    Program wycieczki obejmował zwiedzanie Warszawy, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, a następnie czterodniowy pobyt w Niemczech. Jedną z atrakcji było zwiedzanie fabryki ERLING w Dettingen, światowego producenta części silnikowych t.j.: uszczelki pod głowicę, elementy wykonane z odpowiednich komponentów między inymi misy olejowe, pokrywy zaworów, uszczelnianie głowicy, masy uszczelniające.

     Niesamowite wrażenie zrobiła na wszystkich wizyta w muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, gdzie kapsuła czasu (winda) po zatrzymaniu się na 34. metrze przeniosła nas do roku 1886 i drogą spiralną schodząc w dół kolejno poznawaliśmy pojazdy Mercedesa produkowane na przestrzeni lat, aż do czasów obecnych.

    Wisienką na torcie była wizyta w bardzo medernistycznej budowli - muzeum, gdzie zaprezentowano historię fabryki Ferdynanda Porsche. W roku 1898 rozpoczął on produkcję luksusowych aut, które z czasem stawały się coraz piękniejsze, coraz szybsze, a spełnienie marzenia o posiadaniu takiego "cacka" stało się coraz trudniejsze do zrealizowanie.

    Gratulujemy finalistom oraz dziękujemy sponsorowi wycieczki firmie Inter Cars za niezpomniane wrażenia.

 Zobacz finał Ogólnopolski Young Car Mechanic

Zobacz finał Międzynarodowy Young Car Mechanic