Współpraca z firmami

     IMG 6118        W minioną, śnieżną środę  – 9 listopada 2016 r. odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu Młode Kadry InterCars. Tym razem na terenie hali wielofunkcyjnej ZSM CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku królowało koło dwumasowe.

     Tematyka szkolenia przygotowanego przez grupę Schaeffler obejmowała elementy historii, rolę koła dwumasowego w układzie napędowym, jego konstrukcję, a także pomiary i ocenę zużycia. Ważnym elementem szkolenia było też omówienie typowych usterek i uszkodzeń oraz porady praktyczne dotyczące montażu, wymiany kół oraz użytkowania pojazdów z kolami dwumasowymi.

     Spotkanie rozpoczął Pan Kazimierz Krupiński – kierownik warsztatów samochodowych. Szkolenie prowadził Pan Marek Matejkowski specjalista grupy Schaeffler  –  jednej z największych europejskich firm rodzinnych dostarczającej części zamienne do pojazdów użytkowych i urządzeń przemysłowych na całym świecie. Grupa Schaeffler z markami INA, FAG i LuK jest obecna bezpośrednio w stu osiemdziesięciu lokalizacjach w pięćdziesięciu krajach na całym świecie, posiada rozbudowaną sieć zakładów produkcyjnych, centrów badań i rozwoju oraz punktów dystrybucji.

       Zainteresowanie szkoleniem było duże. Skorzystało z niego 30 uczniów, zarówno z technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej oraz nauczyciele ZSM CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku. Szkolenie poprowadzone z zaangażowaniem, z wykorzystaniem efektów multimedialnych zyskało uznanie uczniów i nauczycieli. Ciekawość uczniów wzbudziły filmy prezentujące efekty działalności badawczo-rozwojowej grupy Schaeffler, w szczególności porównanie produktowe funkcji tłumienia drgań kół dwumasowych. Pozytywne emocje młodzieży wywołała również możliwość demontażu koła dwumasowego i  szczegółowego poznania konstrukcji jego elementów składowych.

        Dzięki kolejnemu szkoleniu z programu Młode Kadry InterCars duża dawka wiedzy praktycznej z zakresu konstrukcji i diagnostyki kół dwumasowych stała się dostępna dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze szkolenia.