Współpraca z firmami

 

       IMG 5966

 

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu Młode Kadry InterCars rozpoczęta!

 

         W miniony piątek 21 października 2016 r. na terenie hali wielofunkcyjnej ZSM CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku odbyło się szkolenie z zakresu łożysk, rolek i kół oraz elementów układu rozrządu zorganizowane przez grupę NTN SNR.
          Spotkanie rozpoczął Krzysztof Czerech – zastępca dyrektora ds. Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2. Podkreślił on znaczenie i korzyści płynące z bezpośredniego dostępu młodzieży do szkoleń branżowych prowadzonych przez specjalistów różnych gałęzi przemysłu samochodowego.
       Szkolenie prowadził pan Andrzej Kowalski specjalista grupy NTN SNR produkującej łożyska samochodowe i przemysłowe. NTN SNR wspiera także rozwój pojazdów przyszłości z napędem elektrycznym. Zainteresowanie szkoleniem było bardzo. Skorzystało z niego 37 uczniów, zarówno z technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej oraz nauczyciele ZSM. 
        Sptokanie, poprowadzone z zaangażowaniem, z wykorzystaniem efektów multimedialnych oraz prezentacją części marki NTN SNR i ich przekrojów, zyskało uznanie uczniów i nauczycieli. Duża dawka wiedzy praktycznej z zakresu technologii prawidłowego doboru i montażu kół pasowych z amortyzatorami drgań, kół alternatorów ze sprzęgłami jednokierunkowymi i amortyzatorami drgań, poparta wieloletnim doświadczeniem – pracą w grupie NTN SNR, robi wrażenie! Na koniec prowadzący zaprezentował internetową bazę wiedzy stworzoną przez firmę NTN SNR. Baza zawiera m. in. dane techniczne układów i instrukcje montażu części NTN SNR oraz charakterystyki typowych usterek wynikających z zużycia elementów.
       Aktywność, wiedza i zaangażowanie uczestników szkolenia zostało docenione przez trenera. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze szkolenia.
         Spotkanie zorganizowali pan Kaziemierz Krupiński i pan Leszek Konopka.