Współpraca z firmami

Współpraca z firmami

JRTechPilkingtonInter CARs KONRYS  JAZON  

Samasz1 kaliccy logotype corp scania logo CSV JMP

NOVOL Promotech TOP MOTORS logo piskp 2 festool-logo2

 

yToyota-1 2 ylogo motozbyt 1yMB-b claim00 M p 3Cofficeylogo-pomarancz  yLOGO mt

    1 2 9

    Ogólnopolski finał konkursu Young Car Mechanic, organizowanego przez Inter Cars, odbył się 20 kwietnia w Centrum Szkoleniowym spółki. Udział w nim wzięło 10 uczniów, którzy z najlepszymi wynikami przeszli pierwsze dwa etapy konkursu online z użyciem specjalnej gry „Car Mechanic Simulator”. Naszą szkołę reprezentowało aż dwóch zawodników Bartosz Cichocki i Wojciech Wyszkowski. Bartosz zajął II miejsce i tym samym dostał się do etapu międzynarodowego.

     Od 15 maja w Warszawie tegoroczny maturzysta Bartosz Cichocki uczestniczył wraz z opiekunem panem Mirosławem Majewskim w finale Międzynarodowego konkursu "Young Car Mechanic Competition". Organizator firma Inter Cars finalistom oraz ich opiekunom z Łotwi, Litwy i Polski zorganizowała pięciodniową wycieczkę.

Czytaj więcej...

      bezNazwy2

       27 kwietnia w Centrum Badań i Rozwoju AC SA, firmie produkującej samochodowe instalacje LPG i CNG mającego siedzibę w naszym mieście, odbyło się szkolenie z podstaw montażu instalacji LPG i CNG. W szkoleniu prowadzonym przez specjalistów do spraw badań Firmy AC uczestniczyli nauczyciele praktycznej nauki zawodu oraz uczniowie naszej szkoły branży samochodowej. Zaprezentowane tajniki montażu podzespołów mechanicznych, montażu komponentów elektronicznych oraz kalibracji instalacji LPG i CNG z pewnością będą bardzo cenne w promowaniu alternatywnych źródeł zasilnia pojazdów samochodowych i pomogą zoptymalizować codzienną obsługę pojazdów wyposażonych w tego rodzaju instalacje.

Czytaj więcej...

     IMG 6118        W minioną, śnieżną środę  – 9 listopada 2016 r. odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu Młode Kadry InterCars. Tym razem na terenie hali wielofunkcyjnej ZSM CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku królowało koło dwumasowe.

Czytaj więcej...

  IMG 2420     W dniu 27 października 2016r. uczniowie klasy 3t1 wzięli udział w wycieczce do firmy KAN uznanego w Polsce i Europie producenta i dostawcy nowoczesnych rozwiązań isystemów instalacyjnych KAN-therm, który swoją siedzibę i główny zakład produkcyjny posiada w Kleosinie pod Białymstokiem. W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie wyroby wytwarza firma KAN, jak przebiega proces ich produkcji, poznali stanowiska pracy i maszyny, przy których być może w przyszłości zechcą pracować.

Czytaj więcej...

         IGP2001        W dniach 5-6 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie (ul. Marsa 56C), dzięki uprzejmości Firmy Novol, był prezentowany samochód terenowy Nissan Terrano odrestaurowany przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...