logo FE

 

 EU EFS

 

 

 „UCZYMY SIĘ W EUROPIE - STAŻE ZAWODOWE UCZNIÓW ZSM CKP NR 2

Nr 2016-1-PL01-KA102-023630; Okres realizacji: 01.10.2016 r. – 30.06.2018 r.

Realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ na zasadach Programu Erasmus+ Sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku wspólnie z Parterami: Tribeka Training LAB S.L. Hiszpania – Malaga oraz Sistema Turismo s.r.l.  Włochy – Rimini od października br. realizuje projekt pt. „Uczymy się w Europie - staże zawodowe uczniów ZSM CKP Nr 2” zakładający realizację dwutygodniowych praktyk zawodowych w Hiszpanii i Włoszech przez 36 uczniów/uczennic klas III Technikum Mechanicznego ZSM CKP Nr 2. U podstaw projektu leżą zdiagnozowane potrzeby uczniów i szkoły w obszarze przygotowania w zakresie praktycznych umiejętności zawodowych pożądanych przez rynek pracy. ZSM CKP Nr 2 w ramach wieloletniej współpracy z partnerami zagranicznymi i pracodawcami kreuje kształcenie zawodowe dostosowane do potrzeb rynku pracy, dające wiedzę i umiejętności odpowiadające nowoczesnej technologii. Założeniem projektu jest ułatwienie zdobycia odpowiednich umiejętności i kompetencji przydatnych w konkretnym zawodzie i będących jednocześnie odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Wiedza, umiejętności i kwalifikacje uczniów potwierdzone certyfikatem  i dokumentem Europass Mobilność zwiększą  ich mobilność na rynku pracy oraz zwiększą szanse na znalezienie atrakcyjnej  pracy. Projekt obejmuje również organizację i realizację programu przygotowania językowo – kulturowego dla uczniów przed wyjazdem oraz poznanie kultury, historii i tradycji odwiedzanego kraju w trakcie zwiedzania, wycieczek i międzykulturowych spotkań integracyjnych.
 
Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych 36 uczniów/uczennic ZSM CKP Nr 2 w zakresie: wiedzy, umiejętności i postaw oraz poszerzenie ich rozwoju zawodowego i osobistego oraz zapewnienie uznawalności, przejrzystości, rozpoznania umiejętności i kwalifikacji poprzez dokument Europass Mobilność  oraz europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Stwarzamy dla uczniów klas III kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i technik mechatronik możliwości zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji w trakcie realizacji dwutygodniowych praktyk zawodowych w Hiszpanii i Włoszech:

  • I grupa - Hiszpania – Malaga; Partner: Tribeka Training LAB S.L. (5 uczniów z kierunku technik mechatronik, 4 uczniów z kierunku technik mechanik; klasa III)

Planowany termin: 26 marca - 4 kwietnia 2017 r.

  • II grupa - Włochy – Rimini; Partner: Sistema Turismo s.r.l. (9 uczniów z kierunku technik pojazdów samochodowych; klasa III)

Planowany termin: 5 marzec 2017 – 18 marzec 2017 r.

  • III grupa - Hiszpania – Malaga; Partner: Tribeka Training LAB S.L. (5 uczniów z kierunku technik mechatronik, 4 uczniów z kierunku technik mechanik; klasa III)

Planowany termin: luty 2018 r.

  • IV grupa - Włochy – Rimini; Partner: Sistema Turismo s.r.l. (9 uczniów z kierunku technik pojazdów samochodowych; klasa III)

Planowany termin: marzec 2018 r.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYNIKI REKRUTACJI

na praktyki zawodowe do Włoch i Hiszpanii w ramach projektu

„Uczymy się w Europie -

staże zawodowe uczniów ZSM CKP Nr 2nr2016-1-PL01-KA102-023630

realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

W wyniku rekrutacji na praktyki zawodowe realizowane w ramach projektu Uczymy się w Europie - staże zawodowe uczniów ZSM CKP NR 2” dnia 16 listopada br. komisja rekrutacyjna przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym z kandydatami do udziału w projekcie – II etap.

 

Zgodnie z założeniami projektu oraz regulaminem rekrutacji komisja zakwalifikowała 18 uczniów/uczennice ZSM CKP Nr 2 w podziale na 2 grupy:

Wyniki rekrutacj I ETAP

Wyniki rekrutacji II ETAP

 

Wszelkich informacji udziela Biuro Projektu, pok. nr 9:

Zespół Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 im. Św. Józefa;

ul. Broniewskiego 14; Białystok;

tel.85-65 13 479 w.43;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.