DSCF5179

 W ramach 6. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom zrealizowano trzy działania:

1. Akcję głośnego czytania w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

            Rafał Michalski,  uczeń  klasy 1 tm2 przeczytał  przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego nr 28 i 29 oraz uczniom ze Szkoły Społecznej nr 11 opowiadania z książek Disney’a z serii:

-  "Lekcje ze stumilowego lasu": Możesz na mnie liczyć i Ćwicz, ćwicz, ćwicz!,

- "Kubusiowe opowieści o przyjaźni": Pamiętaj, żebyś nie zapomniał i Ponury dzień Kłapouchego,

- „Kubuś i Przyjaciele”: Rymowanki.

     W spotkaniu czytelniczym uczestniczyło 308 dzieci, które mogły obejrzeć także wystawę, na której zaprezentowano następujące książki: E. Dziubak, Rok w lesie; Z. Stanecka, M. Oklejak: Basia i wyprawa do lasu; W. Próchniewicz /przeł./O czym szumią wierzby. Ciemny las; Ptasie wesele. Spacer w lesie; W lesie futrzaków; Śladami zwierząt; Leśne opowieści o krecie Kajtku i jego przyjaciołach; Leśne przygody;  Leśny festyn; 8 leśnych bajek;  Tupliczki w zaczarowanym lesie; Encyklopedia zwierząt; Patrzę. Podziwiam. Poznaję. Drzewa. 

 2. Spotkanie w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w dniu 5 czerwca 2017r. z grupą przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 78.

Dzieci wysłuchały następujących tekstów:

·         opowiadania Dzień dobry misiu Agnieszki, Suchowierskiej  z książki „Mat i świat”,

·         bajek O komarze w muzeum i Najpiękniejsze Grzegorza Kasdepke z książki „ Opowiadania i bajki”

·         bajkę: Co się śni księżniczkom? z książki „Grzegorz Kasdepke dzieciom”.

Bajki i opowiadania czytali : Elżbieta Cieszkowska i Rafał Michalski (kl. 1 tm2). Spotkaniu, w którym uczestniczyło 18 przedszkolaków, towarzyszyły także zabawy ruchowe: „Jestem niedźwiadek” i „Kura i kurczaczki” oraz pogadanka na temat marzeń. 

3. Zajęcia w Przedszkolu nr 29 – 6 czerwca 2017r.

            W każdej grupie przedszkolnej  Elżbieta Cieszkowska czytała inne opowiadania podlaskiego autora Grzegorza Kasdepke. Były to O komarze w muzeum, Najpiękniejsze z książki „Opowiadania i bajki”, Wstyd z książki „Tylko bez całowania, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami”, Nienawiść z książki "Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach", O odwadze oraz Słupek, czyli o sprawiedliwości z książki „Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych teksów a następnie wraz z wychowawczynią omówiły emocje, które występowały w tekstach. W spotkaniu wzięło udział 125 przedszkolaków.

W całej imprezie czytelniczej łącznie wzięło udział 451 dzieci.


 

Srebrna technikum 2015duze

Kontakt

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Telefon: (85) 651- 34 - 79
                (85) 651- 34 - 91
Fax: (85) 651 - 21 - 67

ul. Broniewskiego 14
15-959 Białystok