1 7

W pierwszym tygodniu czerwca miała miejsce szósta już edycja akcji Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom, której celem jest zachęcenie do czytania najmłodszych. Wzięli w niej udział rownież uczniowie Mechaniaka.

7 czerwca dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 28 czytaliśmy "Bajkę o trzech świnkach", która była świetnym punktem wyjścia do rozmowy o porządku i sprzątaniu. Dzieci z przyjemnością opowiadały, jak pomagają rodzicom, co należy do ich domowych obowiązków, i z radością odpowiadali na zagadki oraz wykonywali ćwiczenia związane ze sprzątaniem. Książeczkę czytali: Michał Andryszuk i Karol Ignatowicz z klasy I ts2.

8 czerwca w Szkole Podstwowej nr 15 spotkaliśmy się z uczniami klasy szóstej. Uczniowie klasy I t1 Krzysztof Bondaruk i Marek Dobrodowski czytali fragmenty "Dziennika cwaniaczka" Jeffa Kinneya. Rozmawaliśmy o korzyściach płynących z czytania książek,graliśmy również w kalambury, odgadując tytuły książek, oraz "głuchy telefon".

Spotkania zorganizowały Luiza A. Godlewska i Ewa Zyskowska