"Wolontariat to wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi,

to podjęcie odpowiedzialności za drugiego człowieka,

to wspaniałe doświadczenie obdarowywania i bycia obdarowanym."

 

logo wolont 3

WOLONTARIAT (łac. volontarius - dobrowolny) - dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie.

WOLONTARIUSZ - to osoba dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażująca się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także instytucji działających w różnych obszarach społecznych. 

 

Przeczytaj:

Kodeks etyczny wolontariusza
Mimo wszystko...

Wolontariat w Polsce i w Europie

Plan działań Wolontariatu 

Plan działań SK PCK

IMG 2385 - Kopia

      Uczeń Mechaniaka - Piotr Dzienis w gronie laureatów 

          Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" 

8.04.2014

 

     btcd6 logo

       Na początku czerwca uczestniczyliśmy w 6. Białostockim Tygodniu Czytania dla Dzieci. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 15, przedszkola nr 28, 29 oraz filię nr 9 Książnicy Podlaskiej, gdzie czytali, rozmawiali, bawili się z dziećmi i młodzieżą oraz zachęcali ich do sięgania po książki. 

       Dzieciom czytali Michał Andryszuk I ts2, Karol Ignatowicz I ts2, Marek Dobrogowski I t1 i Krzysztof Bondaruk I t1.

Czytaj więcej...

km dobra 3

Po raz pierwszy, cała społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję koordynowaną przez Białostocką Caritas „Kilometry Dobra - Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”.

W kwietniu i maju 2017 r. zbieraliśmy środki na remont Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia” w Czarnej Białostockiej. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy oraz hojności uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, udało nam się przekazać Caritas cztery wypełnione monetami puszki.

Czytaj więcej...

kwesta 1 Copy

W niedzielę 21 maja 2017 r. w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei", dziesięciu wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci. 

Czytaj więcej...

 

         DSCF5101

      W drugiej połowie kwietnia 2017r. w szkole trwała akcja na rzecz ucznia naszej szkoły, któremu spalił się dom. Po uzyskaniu informacji od poszkodowanych w pożarze, zebrano i przekazano środki do pielęgnacji wnętrza mieszkania, żywność długoterminową, środki higieny osobistej, pościel, kołdry, koce, poduszki oraz narzędzia do robót budowlano – wykończeniowych.

Czytaj więcej...

         DSCF5039a 

            Zajęliśmy II miejsce  w XV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.  W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Paweł Adamczuk (kl. 4 ts3) - kapitan drużyny oraz zawodnicy: Mariusz Łuczaj (kl. 4 tm1), Kamil Sadowski (kl. 3 tm1), Cezary Gazowski (kl. 3 ts1) i Jakub Sakowicz (kl. 1 ts1).  Zespół ratowniczy przygotowywany pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK Elżbiety Cieszkowskiej, uległ drużynie z VI Liceum Ogólnokształcącego różnicą tylko 1 punktu!  

Czytaj więcej...